کوآلای کولیکیِ کوچک

mom13

سه روز است بچک مثل کوآلای آویزان به درخت، چسبیده بهم. من هم مثل درخت مجبورم یک‌جوری یک‌وری بمانم که بچک از شاخه‌ها و تنه‌ام نیفتد پایین.

بچه‌ی کوچک هنوز ده روزش نشده بود که نشانه‌های کولیک روده‌اش نمایان شد. کولیک هم از آن نکبت‌های کوفتی است که بیست‌و‌پنج درصد بچه‌ها دچارش می‌شوند و بچک ما جزو آن بیست‌و‌پنج درصد بود. البته الان چشم آدم‌ها باز شده و نشانه‌های کولیک را زود می‌شناسند و می‌دانند با چه دیو هفت‌سری طرف‌اند. توی بچگی‌های ما درست و حسابی نمی‌دانستند کولیک چی‌چیه و هی قندداغ و نبات‌داغ می‌چپاندند توی حلق‌مان. ما هم مدام جیغ می‌زدیم و گریه می‌کردیم و زبان‌کوچیکه از ته حلق‌مان می‌زد بیرون.

سروکله‌ی کولیک مسیحا زود پیدا شد و امروز که چهل‌و‌پنج روز را هم رد کرده‌ایم، هنوز نرفته پی کارش. این و آن بهم امید می‌دادند که بعد از چهل روز کولیک می‌رود گورش را گم می‌کند، اما هنوز نشسته بیخ ریش سه‌تایی‌مان. دکتر مسیحا می‌گفت کولیکِ درصد کمی از بچه‌ها تا چهار ماهگی می‌مانَد. می‌ترسم ما هم جزو همان درصد کوچک باشیم باز.

هر شربت و قطره و رقص و آواز و نرمش و ورزش و صدا را امتحان کرده‌ایم، هیچ‌کدام جواب نداده. شربت‌های پدی‌لاکت، کولیکز، کولیک‌اید، گریپ‌میکسچر، دایمیتیکن، هیچی به هیچی. صدای سشوار، هود آشپزخانه، ویبره‌ی گهواره، صدای موج دریا، صدای نسیم، صدای تالاپ‌تالاپ قلب، هیچی به هیچی. موسیقی بی‌کلام، آهنگ بندری، هیچی به هیچی. توی این سه روز اخیر هم وضع بدتر شده و کوآلا فقط توی بغل آرام می‌شود. توی این سه روز، صبح تا شب توی بغلم است. حتی نمی‌رسم یک لیوان آب بخورم، نمی‌رسم یک دل سیر بروم مستراح، نمی‌رسم یک کته‌ی خالی بپزم و یک چای یخ‌نکرده بخورم.

همین الان کوآلای کولیکی کوچکم خوابش برد. از درختش آمد پایین و آرام گرفت. دلم می‌خواهد زودتر این کولیک کوفتی گور به گور شود و بچک به‌جای این همه درد و گریه بخندد و ما درخت‌ها دل‌مان خوش شود.

4دیدگاه

 1. تازه عروس میگه: پاسخ دادن

  عزیییزم! ای جان کوالا! 🙂

 2. مریم میگه: پاسخ دادن

  باسلیقه اید, در انتخاب رنگ, عکس و لغات.

 3. الهه میگه: پاسخ دادن

  عززیزم، ایشالا که زودتر بهتر بشه.:* :*

 4. زینب میگه: پاسخ دادن

  ای به قربانش کوالا و به قربان قلم بی‌نظیر و صمیمی تو.
  پارسا هم تا سه ماهگی داشت. با هیچی هم خوب نشد اما یادم رفته چقدر سخت بود ? اما سخت بود بعضی روزها خیلی سخت‌تر. این روزهای سخت‌تر اما دائمی نیستند عزیزدل

پاسخ دهید